IPHARDWARE

 

 

 

Close

فراموش کردن پسورد هارد دیسک

نوع پسورد در هارد دیسک میتواند تنوع زیادی داشته باشد پسورد روی قسمت user data یا قسمت service area اگر شما برای مسائل امنیتی قصد گذاشتن پسورد روی هارد دیسک را دارید باید این کار  با دقت بسیار بالا انجام شود چون گاهی فراموش کردن بعضی از پسورد ها به منزله از دست رفتن اطلاعات هارد می باشد.
پسورد اگر در قسمت تنظیمات security انواع لپ تاپ روی هارد دیسک های 2.5 اینچ قرار گیرد ،اکثرا در یکی از ماژول های هارد دیسک قرار دارد که به کمک MRT یا PC3000 و … میتوان این نوع از پسوردها را به راحتی remove کرد.
اگر پسورد را به کمک یک نرم افزار مثل بیت لاکر روی هارد دیسک قرار دهیم. (باید به این نکته هم واقف باشیم که پسورد در قسمت user data قرار میگیرد)؛ طبیعی است استفاده از این نرم افزار برای رمز گذاری هارد دیسک باید با دقت بسیار زیادی انجام  پذیرد و فقط به کمک recovery key امکان پذیر خواهد بود .
زیرا قسمت user data به صورت کامل encrypt شده و decry pt این قسمت از هارد برای ما امکان پذیر نیست لطفاً حتما پسورد را با دقت وارد کرده و آن را خوب به ذهن خود بسپارید و recovery key را هم در جایی از رایانه save نمایید.
برداشتن پسوردهای بعضی از هاردها مثل my passport western که با نرم افزار خود WD روی آن پسورد گذاشته شده هم بدون داشتن خود پسورد اغلب سخت و حتی در مواردی بی نتیجه خواهد بود، اما با توجه به اینکه این نوع پسورد در قسمت Service area قرار خواهد گرفت به کمک یک آی سی bridge روی برد هارد Western این رمز ساختار بندی می شود و گاهی به کمک pc3000 یا MRT و …. امکان رمزگشایی وجود خواهد داشت.
به صورت معمول توصیه می شود اگر هارد شما پسورد داشت این تفکر را نداشته باشید که با فرمت هارد میتوان اطلاعاتی از هارد بدست آورد و نباید به هیچ عنوان اقدام به فرمت هارد دیسک نمود.

تهران _ خیابان ولی عصر _ پایین تر از تقاطع طالقانی _ روبروی پارکینگ پارسیان _ پلاک 1523 _ طبقه 4 _ واحد 10
ایمیل:
infoparserepaire [ at ] yahoo.com
02166175331 _ 02166175339
02166175341 _ 02166175326

کپی رایت 2021 سخت افزار ip | طراحی سایت دارکوب