سخت افزار IP

 

 

 

Close

ضربه شدید

امروزه با توجه به اقبال عمومی برای استفاده از لپ تاپ به جای PC ( کامپیوتر خانگی ) خرابی های رایج در این وسیله با طیف گوناگون در انواع برند های پرمصرف به چشم میخورد که میتوان به صورت مختصر به آنها اشاره نمود.
بعلت حمل و نقل راحت ضربه شدید خرابی های خاصی از جمله شکستگی در قاب و یا LED و یا ایجاد مشکل در مادر برد و یا هارد دیسک را بروز میدهد.
معمولا خرابی روی مادر برد میتواند عمل پریدگی SMD و یا جدا شدن پایه های PCH از روی برد و … بینجامد . یکی از سخت ترین موارد برای تعمیر کاران رفع مشکل برد انواع لپ تاپ است که بعلت ضربه شدید آسیب دیده باشد. در نتیجه این ضربه ممکن است مادر برد دچار خاموشی کامل و یا از دست دادن قسمتی از رابطه های ولتاژی و یا از بین رفتن بخشی از لاین های ارتباط DATA و در نتیجه آن عدم بوت شدن برد را در پی داشته باشد.
در صورتی که ضربه ایجاد خسارت کرده باشد و آن را معیوب کرده باشد ،باید در ابتدا از لحاظ ظاهری قطعات روی برد چک شوند که آسیب ندیده باشند با بررسی ولتاژ های موجود روی برد مثل ولتاژ CPU ( V core) و یا ولتاژ های 1.8 و بررسی اهم این مدارها ، تحلیل اولیه بدست می آید . و در ادامه بررسی جدا شدگی آی سی های BGA میتواند کمک شایانی به تعمیر کاران بکند و بررسی کریستال های روی برد نیز یکی دیگر از موارد مهم بررسی در این قبیل خرابی ها میباشد.

تهران _ خیابان ولی عصر _ پایین تر از تقاطع طالقانی _ روبروی پارکینگ پارسیان _ پلاک 1523 _ طبقه 4 _ واحد 10
ایمیل:
infoparserepaire [ at ] yahoo.com
02166175331 _ 02166175339
02166175341 _ 02166175326

کپی رایت 2021 سخت افزار ip | طراحی سایت دارکوب